45. mednarodni kmetijsko-ivilski sejem
Gornja Radgona od 25. do 31. avgusta 2007
45. mednarodni kmetijsko-ivilski sejem pod motom ťdobro obdelano, odlično postreenoŤ dostojno napoveduje predsedovanje Slovenije Evropski uniji v prvi polovici prihodnjega leta. Od 25. do 31. avgusta 2007 prinaa na stičiče tirih drav v Gornjo Radgono veliko in kakovostno mednarodno predstavitev kmetijsko-ivilskega gospodarstva in obilo poslovnega, strokovnega, stanovskega in prijateljskega druenja.
SEJEM V TEVILKAH
– Razstavni prostor skupaj 59.500 m2
– Razstavni prostor v halah – 21.500 m2
– Zunanji razstavni prostor – 23.000 m2
– Razstave ivali – 2.600 m2
– Vzorčni nasadi, manea, predstavitveni prostor – 10.900 m2
– Zabavični park – 1.500 m2
– tevilo razstavljavcev – 1.560
– Sodelujoče drave 28
PONUDBA SLOVENIJI IN SVETU
Komercialno in strokovno sejemsko dogajanje je e toliko ivahneje zaradi priprav na predsedovanje Slovenije EU v prvi polovici prihodnjega leta. Povečano zanimanje domačih in tujih razstavljavcev spremlja tudi izredno zanimanje mednarodnih političnih in gospodarskih institucij. Med drugimi se bo z razstavnim prostorom predstavil evropski direktorat za kmetijstvo in razvoj podeelja. Svojo osebno udelebo na odprtju sejma oz. na sami sejemski prireditvi pa so najavili tudi predsednik odbora za kmetijstvo EU, ministri za kmetijstvo Portugalske, Hrvake, Madarske, Srbije, Makedonije, Črne gore, dravne delegacije Nemčije Italije in Avstrije ter drugi ugledni gostje.
Ob boku s pomembnimi tujimi proizvajalci bodo najvidneji predstavniki slovenske predelovalne industrije predstavljali svoje izdelke iz mesa, mleka, pekovske in itarske proizvode, vino in brezalkoholne pijače. Posebna pozornost bo namenjena izdelkom, ki so bila nagrajena na strokovnih ocenjevanjih kakovosti pod okriljem sejma.
Regionalni ponudbi Pomurja bo posvečena hala D, kjer bodo predstavitve od hrane do turistične ponudbe.
Razstava kmetijske mehanizacije ter hlevske opreme se bo lesketala od v Sloveniji in svetu uveljavljenih blagovnih znamk.
Pestra bo ponudba opreme za ivilskopredelovalno industrijo, gostinske opreme, semen, sredstev za prehrano in nego ivali in rastlin.
S svojimi obrtnimi izdelki se bodo predstavljali tevilni člani Obrtne zbornice Slovenije in območnih obrtnih zbornic Pomurja.
KMETIJSTVO IN GOSPODARSTVO POVEZUJEJO DRAVNE, GOSPODARSKE, STROKOVNE IN STANOVSKE INSTITUCIJE
Svojo povezovalno vlogo pri varneji pridelavi, kakovostni predelavi in uspenem trenju bodo predstavljale najvidneje slovenske institucije, kot so: Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije, Gospodarska zbornica Slovenije, GZS Zbornica kmetijskih in ivilskih podjetij, Obrtna zbornica Slovenije, Kmetijski institut Slovenije, Zavod za gozdove Slovenije, in interesna gospodarska zdruenja GIZ mlekarstvo, GIZ meso – izdelki.
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano bo obiskovalce informiralo o svojih rednih dejavnostih in aktivnostih v zvezi s predsedovanjem Slovenije EU. Skladno s pripravami na predsedovanje bodo organizirali tudi srečanja z resornimi ministri tujih drav in tujimi delegacijami.
Ob podpori ministrstva se bo predstavilo kmetijsko ivilsko olstvo, zelena luč predstavitve pa bo projekt bolonjskega načina tudija.
GZS Zbornica kmetijskih in ivilskih podjetij pripravlja zdrueno predstavitev industrije itarstva in pekarstva.
Obrtna zbornica Slovenije se bo predstavila s svojo Sekcijo ivilskih dejavnosti.
Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije pripravlja na svojem razstavnem prostoru v hali B serijo aktualnih pogovorov z zanimivimi in uglednimi gosti. V nedeljo bosta na sporedu pogovora: Kako do sredstev za investicije v izkoričanje obnovljivih virov energije (OVE) ter Pogoji prevzema kmetij pri nas in v Evropski uniji. V ponedeljek bo pogovor posvečen mesu v zdravi prehrani. V torek bo govor o tem, kaj prinaa vinska reforma slovenskemu vinogradnitvu, v sredo pa bo naslov aktualnega pogovora promocija kmetijskih pridelkov. V četrtek bo v organizaciji KGZS potekal zaključek akcije S kmetije za vas, predstavitev kmetij, ki so sodelovale v akciji ter podelitev nagrad najboljim. Ves dan bo dogajanje spremljala kmečka trnica, na kateri bodo v akciji sodelujoče kmetije obiskovalcem ponujale svoje pridelke in izdelke.
Zavod za gozdove Slovenije pripravlja tradicionalno odmevno in dobro obiskano dravno sekako tekmovanje lastnikov gozdov. V svoji sejemski brunarici v vzorčnem nasadu skupaj s Turistično razvojnim drutvom Kampelc iz martna pri Litiji organizira tudi predstavitev "Gozd in čebele v turizmu na podeelju". Na to temo bodo zanimive delavnice potekale ves sejemski teden.
Triglavski narodni park se bo predstavil v hali D. Poleg naravnih lepot bodo predstavili informacijsko srediče Triglavska roa na Bledu in dom Trenta v Trenti, sodelovanje s sosednjimi narodnimi parki Italije in Avstrije ter sodelovanje s kmetijami v narodnem parku.
V hali D organizira Center za zdravje in razvoj Murska Sobota predstavitev pomurske kulinarične in turistične ponudbe. Na sporedu bodo vsakodnevne pokunje kulinaričnih dobrot, predstavitve turističnih destinacij in zanimivosti Pomurja (kovatvo, lončarstvo, rezbarstvo, zeličarstvo, sadjarstvo). Dnevno se bodo vrstili nastopi folklornih skupin. Predstavljena bo broura Dobri sosedje, v kateri so predstavljene turistične zanimivosti Pomurja in obmejnih krajev na Madarskem.
MEDNARODNE STROKOVNE RAZSTAVE IVALI IN VZORČNI NASADI RASTLINSKE PROIZVODNJE
Najpomembneji stalni strokovni del sejma bodo razstave ivali in vzorčni nasadi rastlinske proizvodnje.
Poudarek razstave govedi bo na prireji govejega mesa. Predstavljeni bodo plemenski biki lisaste pasme, rjave pasme ter dva predstavnika mesnih pasem ter biki pitanci lisaste, rjave in limusin pasme ter pasme arole. Kolekcije plemenskih telic lisaste pasme, rjave pasme ter pasme limuzin in arole. Kolekcije pitancev, lisaste pasme, rjave pasme, limuzin in arole pasme ter kolekcije kriancev rjava x belgijsko belo-plava in kriancev rjava x limuzin.
Organizacijo razstave je prevzela Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije – Priznana rejska organizacija na področju govedoreje.
Predstavljena bo tudi kolekcija plemenskih telic lisaste pasme iz avstrijske tajerske. Najbolje ivali bodo nagrajene.
Na manei se bodo razstavljene ivali vsak dan predstavljale ob strokovnih komentarjih rejcev.
V okviru predstavitve konj se bodo predstavile hladnokrvne in toplokrvne pasme konj, ki so zastopane v Sloveniji. Med hladnokrvnimi bodo predstavljeni slovenska hladnokrvna pasma, posavci in haflingerji. Slovenska hladnokrvna pasma se bo predstavila s tremi kobilami in enim rebcem, ki bo sodeloval tudi v prikazu vonje v vpregi. Haflingerji bodo prikazani pod sedlom. Med toplokrvnimi konji bodo nastopili lipicanci in ljutomerski kasači. V okviru stalne sejemske razstave bo vsaka pasma predstavljena s tirimi ivalmi, v večini primerov s po dvema kobilama (po ena z rebetom) in z dvema rebcema. Ponedeljek, 27. avgusta, bo dan konjerejcev, ki ga priznane rejske organizacije pripravljajo predvsem kot dan avtohtonih pasem slovenskih konj. Zveza lipicancev se bo predstavila z vpregami in v jezdenju. Dveletni, triletni, tiriletni, petletni in stareji ljutomerski kasači se bodo predstavili kot tekmovalni konji v kompletni opremi. Poleg stalne razstave tirih konj bodo en sejemski dan v večjem obsegu (več kot 20 ivali in vprege) predstavljeni e konji pasme posavec.
Razstava praičev: predstavljene bodo visoko kakovostnih plemenskih ivali slovenskega selekcijskega programa SloHibrid; v katerem sledimo tri pomembna področja: organiziranost (odnose med rejci), selekcijo (vzrejo plemenskega podmladka), tehnologijo (rejo plemenskih ivali). Predstavljena bo tudi slovenska avtohtona pasma – krkopoljski praič.
Razstavo organizira Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije – Priznana rejska organizacija
na področju praičereje.
V samostojni razstavi bodo plemenske praiče predstavili tudi rejci iz avstrijske tajerske
pod okriljem Schweinezucht Steiermark.
Razstava drobnice bo obsegala razstava ovc in koz različnih pasem, ki so zastopane na slovenskih ovčerejskih in kozjerejskih kmetijah. Med ovcami bodo predstavljene istrska plamenka, belokranjska pramenka, bovka pasma, jezersko-solčavska pasma in oplemenjena bovka pasma. Med kozami pa bodo prerdstavljene slovenska srnasta pasma, slovenska sanska, burska in drenika pasma. Predstavitev drobnice bo spremljala prodaja ovčjih in kozjih sirov, na dan drobnice pa tudi predstavitev ovc in koz ter posameznih pasem drobnice v manei, prikaz strienja ovac, ter pokunja jedi iz mesa drobnice. Rejcem drobnice bo posvečen tudi strokovni posvet o bolezni modrikastega jezika ter predavanje Identifikacija in registracija drobnice – novosti po 1.1.2008.
Strokovni nasad rastlinske proizvodnje pripravljajo Srednja kmetijska ola Rakičan, ki bo letos na sejmu sodelovala e dvajsetič. Nasad bo uredila v obliki kroga, ki bo predstavil ca. 140 rastlin. Zastopani bodo: hibridi koruze, stročnice, kapusnice, solatnice, strnični dosevki, okrasne trave, alternativne poljčine, začimbnice in diavnice ter cvetlice. Poleg Srednje kmetijske ole Rakičan se bodo z vzorčnimi nasadi predstavili tudi komercialni ponudniki.
Prireditev bodo spremljale e razstava malih ivali in razstava čebelarstva, v okviru katere bo moč poskusiti čebelje pridelke.
TEHTEN IN BOGAT BO PROGRAM STANOVSKIH DNI IN STROKOVNIH POSVETOV
Sejemsko dogajanje bo obsegalo paleto več kot 60 dogodkov s strokovnimi ter poučno-zabavnimi temami za najiri krog obiskovalcev. Strokovni sejemski posveti bodo poleg informacij o pripravah na predsedovanje Slovenije EU obravnavali umestitev slovenskega kmetijstva v finančno perspektivo EU za obdobje 20072013, podnebne spremembe in ekoloke vidike kmetovanja. Veliko posvetov bo posvečenih ojim strokovnim temam s področja kmetijstva in ivilske predelave. Obravnavali bodo rejo ivali, sodobne načine krmljenja, identifikacijo in registracijo ivali, veterino, kmetijsko obdelavo in pridelavo (e posebej tudi integrirano in ekoloko), zdravo prehrano, politiko kakovosti kmetijskih proizvodov in ivil, reforme v sadjarstvu in zelenjadarstvu, gozdarstvo in gozdne ceste, čebelarstvo, vinarstvo, financiranje in zavarovanje v kmetijstvu, gensko spremenjene organizme, lokalno identiteto in sodobne trende v prehrani, Naturo 2000, trenje kmetijskih izdelkov (tudi s pomočjo interneta), razvoj podeelja, doseke slovenskih kmetij, bioplin, pa tudi vodenje knjigovodstva na kmetijah Strokovne dogodke pripravljajo tudi govedorejci, konjerejci, rejci praičev ter rejci drobnice. Uvodnim predavanjem bodo sledile podelitve priznanj in nagrad za najbolje reje. V nedeljo se bodo na sejmu srečale vinske kraljice Slovenije, v ponedeljek sommelierji na festivalu lakega rizlinga. Na sejmu bo na ta dan potekala seja odbora Dravnega zbora RS za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano na temo predloga reforme skupne trne ureditve za vino in okrogla miza ťRad imam mleko iz deele, kjer sem domaŤ, v organizaciji GIZ Mleko in Pomurskega sejma. V torek bo mag. Klemens Riegler, Ökosoziale Forum Europa sporočil udeleencem sejemskega predavanja, da tudi Slovenija potrebuje Global Marschall Plan. Predavanje organizirajo Ekosocialni forum Slovenije, Ustanova dr. Antona Trstenjaka in Pomurski sejem. Nedvomno bo veliko pozornosti pritegnila Predstavitev predloga reforme trga z vinom, ki jo pripravljata Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano RS in Evropska komisija, DG AGRI. Vinska druba Slovenije pripravlja okroglo mizo Sodobni diskurz o vinu, novinarsko konferenco in 82. sejo trsničarskega odbora. Na sporedu bo 4. viteki turnir slovenskega vina v organizaciji Zdruenja slovenskega reda vitezov vina. Na ivljenjski in strateki pomen vode pa bo v petek opozarjal posvet VODA ZDRAVJE v organizaciji GIZ, Zdruenja polnilcev embaliranih vod Slovenije.
SPREMLJAJOČE DOGAJANJE BO INFORMATIVNO, ZABAVNO IN DRUABNO ZA VSE OBISKOVALCE
Obiskovalce bodo privabljale vsebine, kot so ťRad imam mleko iz deele, kjer sem domaŤ, predstavitve začitenih blagovnih znamk, prikazi posebnosti s slovenskih kmetij. Tradicionalno bo na sporedu svečana razglasitev rezultatov in podelitev medalj mednarodnih ocenjevanj mesnih in mlečnih izdelkov, sadnih sokov in brezalkoholnih pijač, kmetijske mehanizacije ter odprtega dravnega ocenjevanja vin Vino Slovenija – Gornja Radgona.
Veliko strokovnega, stanovskega in ljubiteljskega dogajanja se bo prepletalo pod novo blagovno znamko Vino Slovenija Gornja Radgona. Pomurski sejem pripravlja odprte in strokovno vodene degustacije vin za različne ciljne skupine obiskovalcev. V soboto, 25. avgusta organizira, Pomurski sejem tudi mednarodni izbor novinarskega vinskega prvaka, ki ga bodo med ampioni z odprtega dravnega ocenjevanja Vino Slovenija Gornja Radgona izbrali domači in tuji novinarji.
Sejem bodo popestrila različna merjenja moči, znanja in spretnosti. Plesni pari bodo tekmovali v plesanju polke, potekal bo izbor najteje buče, na sporedu bo 9. dravno sekako prvenstvo lastnikov gozdov, tekmovanje deklet v konji, tekmovanje silakov v vlečenju vrvi. V četrtek pripravljata Murski val in Vestnik zabavno etno prireditev "Prekmursko gostüvanje".
Obiskovalci bodo lahko uivali v revijah ivine s strokovnimi komentarji, na atraktivnih konjenikih predstavitvah, glasbenih dogodkih in v pestri gostinski ponudbi. Svoje stanovske dneve in z njimi povezano dogajanje bodo imeli na sejmu orači, mladi v kmetijstvu, čebelarji, gozdarji, lovci, govedorejci, konjerejci, vinogradniki in vinarji, veterinarji, slovenski zadruniki, praičerejci, poljedelci, rejci drobnice, Kmetijsko-gozdarska zbornica Slovenije, ponudniki in uporabniki kmetijske tehnike, kmetijsko in ivilsko olstvo ter avstrijska tajerska. Skratka vsi, ki delajo v kmetijstvu ali pa skrbijo za njegovo povezovanje, poslovno, kakovostno in strokovno rast.
NAGRAJENA KAKOVOST NA SEJMU
Na sejmu si bo mogoče ogledati in poskusiti tevilne izmed izdelkov, ki so sodelovali na ocenjevanjih kakovosti pod okriljem 45. mednarodnega kmetijsko-ivilskega sejma.
33. ODPRTO DRAVNO OCENJEVANJE VIN – VINO SLOVENIJA GORNJA RADGONA
Ocenjevanje je potekalo od 23. do 26. julija 2007 v prostorih Pomurskega sejma v Gornji Radgoni. Na ocenjevanju je sodelovalo 253 pridelovalcev iz 7 drav z izjemno visokim tevilom – 656 vzorcev vina. Iz Slovenije se je za odličja potegovalo 213 proizvajalcev z 563 vzorci vina, iz Avstrije 24 z 51 vzorci, iz Hrvake 12 z 32 vzorci, iz Makedonije 1 proizvajalec z enim vzorcem, iz Nemčije proizvajalec s tremi vzorci, iz Slovake proizvajalec s tirimi vzorci in iz Srbije proizvajalec z dvema vzorcema vin.
Podeljenih je bilo 15 velikih zlatih medalj, 123 zlatih in 326 srebrnih medalj.
Letonji ampioni so bili naslednji:
ampion za suho nearomatično belo vino
Beli pinot QUERCUS 2006, ifra vzorca: 3812, ocena 86,67, Vinorodni okoli Gorika Brda, pridelovalec: Vinska klet ťGorika BrdaŤ z.o.o. Dobrovo, Zadruna cesta 9, 5212 Dobrovo v Brdih.
ampion za polsuho nearomatično belo vino
Laki rizling 2002, ifra vzorca: 3022, ocena 86,33, Vinorodni okoli tajerska, Slovenija,
pridelovalec: PRA-VINO Čurin-Prapotnik, Kog 14-15, 2276 Kog
ampion za polsladko nearomatično belo vino
Chardonnay IZ 2006, ifra vzorca: 4878, ocena 86,67, Vinorodni okoli tajerska, Slovenija, pridelovalec: Marič Silvester, Petrovče 196a, 3301 Petrovče
ampion za sladko nearomatično belo vino
Laki rizling LV 2001, ifra vzorca: 0529, ocena 91,33, Vinorodni okoli tajerska Slovenija, proizvajalec; Kupljen Vladimir, Okoslavci 6, 9244 Sv. Jurij ob čavnici
ampion za suho rdeče vino
Merlot Bagueri 2004, ifra vzorca: 0411, ocena 85,67, Vinorodni okoli Gorika Brda,
pridelovalec: Vinska klet ťGorika BrdaŤ z.o.o. Dobrovo, Zadruna cesta 9, 5212 Dobrovo v Brdih
ampion za vino teran PTP
Izbrani Teran PTP 2005, ifra vzorca: 1175, ocena 87,00, Vinorodni okoli Kras,
pridelovalec: Hovelja Denis, Veliki dol 17, 6221 Dutovlje
ampion za aromatično suho belo vino
Sauvignon Nobl 2006, ifra vzorca: 3966, ocena 87,33, Vinorodni okoli tajerska, Slovenija, Pridelovalec: Ptujska klet d.d., Vinarski trg 1, 2250 Ptuj
ampion za aromatično polsladko belo vino
Sauvignon IZ 2006, ifra vzorca: 1267, ocena 85,00, Vinorodni okoli tajerska, Slovenija, pridelovalec: Drutvo Grozdek, Posestvo Črni Kos, Ropoh 25c, 2000 Maribor
ampion za aromatično sladko belo vino
Rumeni mukat SJI 2006, ifra vzorca: 4752, ocena 91,00, Vinorodni okoli Bela Krajina, proizvajalec: Vinska klet Prus, Joef Prus, Krmačina 6, 8330 Metlika
ampion za peneče vino
Mukatna penina 2006, ifra vzorca: 2471, ocena 85,67, Vinorodni okoli tajerska, Slovenija, pridelovalec: Jeruzalem Ormo VVS d.d., Kolodvorska 11, 2270 Ormo
Prvaki vinsko turističnih cest 2007 so:
JERUZALEMSKA VINSKA TURISTIČNA CESTA
RENSKI RIZLING PT, 85,67 točk, Trop Emil, Lahonci 36 a, 2259 Ivanjkovci
MARIBORSKA VINSKO TURISTIČNA CESTA
CHARDONNAY PT, 85,67 točk, ebart Marko, Lormanje 18, 2230 Lenart
VIPAVSKA VINSKA TURISTIČNA CESTA
CABERNET SAUVIGNON, 89,00 točk, Agroind Vipava 1894 Vipava d.d.
KRAKA VINSKA TURISTIČNA CESTA
Teran PTP, 87,00 točk, Hovelja Denis, Veliki Dol 17, 6221 Dutovlje
ISTRSKA VINSKA TURISTIČNA CESTA
MERLOT CAPRIS, 88,33 točk, Vinakoper d.o.o., marska cesta 1, 6000 Koper
Vinar leta bo razglaen na svečani razglasitvi in podelitvi priznanj, ki bo na dan vinogradnikov, v torek 28. avgusta 2007.
28, OCENJEVANJE KAKOVOSTI MESA IN MESNIH IZDELKOV
28. mednarodno ocenjevanje kakovosti mesa in mesnih izdelkov pod okriljem 45. mednarodnega kmetijsko-ivilskem sejma v Gornji Radgoni je potekalo 17. in 18. maja 2007 ter 12. in 13. junija 2007. Na ocenjevanju je sodelovalo 41 podjetij iz 3 drav s 317 izdelki: iz Slovenije 33 podjetij z 268 izdelki, iz Avstrije 1 proizvajalec s 3 izdelki in iz Hrvake 7 proizvajalcev s 46 izdelki.
Med standardnimi izdelki so bile podeljene 2 veliki zlati medalji, 51 zlatih, 129 srebrnih, ter 30 bronastih medalj. Med novimi izdelki je 9 izdelkov prejelo zlato, 24 srebrno in eden bronasto medaljo. Varne mesnine so prejele 3 zlate in 6 srebrnih medalj. Svee/presno meso pa je prejelo 18 zlatih in 27 srebrnih medalj za trno ponudbo. Podeljeni sta bili tudi veliki zlati medalji po skupinah, ki sta jih prejela v skupini Klobase Kras mesnopredelovalna industrija d.d za Kraki salamin ter v skupini Suho meso MIP d.d. Nova Gorica za Kraki zainek.
Komisija je podelila podjetjem naslednja posebna priznanja: Priznanje ampion kakovosti (izdelki s trikratno zaporedno zlato medaljo) so prejeli MIP d.d. Nova Gorica za Pravo krako panceto, Pečen prut, Domačo vipavsko salamo in Kolekcijo zorjenega mesa mlade govedi, Proconi d.o.o. Murska Sobota za Ričet s prekajenim svinjskim vratom in Pičančji zrezek v gobovi omaki z riem, Perutnina Ptuj d.d.za Lahki poli in Pečena pičančja krilca, Vindon d.o.o., Slavonski Brod, Hrvaka za Pureći pripravak za juhu, ter Mesnine deele Kranjske d.d. za Kolekcijo presno vakuum teletina.
Priznanje za inovatorstvo je prejela Pomurka mesna industrija d.d., Priznanje za varne mesnine Pivka perutninarstvo d.d., Priznanje Kmetijsko-ivilskega sejma za klasično suene klobase in salame brez dodatnih pospeevalcev zorenja Suha alpska klobasa, MIP d.d. Nova Gorica, Priznanje za trno ponudbo sveega mesa pa Perutnina Ptuj d.d.
21. OCENJEVANJE KAKOVOSTI MLEKA IN MLEČNIH IZDELKOV
21. ocenjevanje mleka in mlečnih izdelkov v okviru 45. mednarodnega kmetijsko-ivilskega sejma je potekalo od 5. do 8. junija 2007 na Pomurskem sejmu v Gornji Radgoni. Na ocenjevanju je sodelovalo 18 podjetij iz 4 drav s 159 izdelki: iz Slovenije 9 podjetij s 94 izdelki, iz Hrvake 6 podjetij z 52 izdelki, iz Avstrije 2 podjetji s 5 izdelki ter iz Bosne in Hercegovine eno podjetje z 8 izdelki. Komisija je podelila 38 velikih zlatih medalj, 30 zlatih, 75 srebrnih ter 11 bronastih medalj.
ampionski naslov sta si prisluila: Popy shake vanilija 1/5 Prehrambene industrije Vindija d.d. ter Sladoled Maxim Premium čokolada s čokoladnim polnilom in delci čokolade 1l podjetja Ljubljanske mlekarne d.d.
11. OCENJEVANJE SADNIH SOKOV IN BREZALKOHOLNIH PIJAČ
V Gornji Radgoni, v prostorih Pomurskega sejma, je pod okriljem 45. mednarodnega kmetijsko-ivilskega sejma 20. junija 2007 potekalo 11. ocenjevanje sadnih sokov, brezalkoholnih pijač in predpakiranih vod. Na ocenjevanju je sodelovalo 9 podjetij s 54 izdelki – 8 podjetij iz Slovenije s 45 izdelki in eno hrvako podjetje z 9 izdelki. V kategorijah: sadni sok z dodanim sladkorjem, sadni sok brez dodanega sladkorja, srezalkoholne pijače ter predpakirane vode je strokovna komisija podelila 27 zlatih medalj, 23 srebrnih medalj in 4 priznanja.
27. MEDNARODNO OCENJEVANJE KMETIJSKE MEHANIZACIJE
27. mednarodno ocenjevanje kmetijske mehanizacije bo potekalo 24. avgusta, dan pred otvoritvijo sejma.
NA SEJEM VABIJO NOVOSTI, POKUNJE, PREIZKUNJE IN PESTRO DOGAJANJE, KI GA PRIPRAVLJAJO RAZSTAVLJAVCI
Tajfun Planina d.o.o. pripravlja na svojem zunanjem razstavnem prostoru vsak dan demonstracije dela z rezalno-cepilnim strojem RCA 380.
Agrosaat vabi na strokovno voden sprehod po svojem vzorčnem nasadu, v katerem so na ogled hibridi koruze, sirka, sončnice, soja, travne meanice, oljne in okrasne buče in vrtnine.
Skupina Panvita,tudi letos v hali A od 27. do 30. avgusta ob 13. uri pripravlja okrogle mize z zanimivimi gosti na aktualne teme: Dvorezni meč biogoriv, Vpliv klimatskih sprememb na razvoj kmetijstva, Razvoj kadrov – pogoj za uspenost agroivilske industrije ter Kakovost mesa in trenje.
Koaki TMI d.d Maribor bo v hali A v pokunjo ponudil mega pečeno gozdarsko salamo in mega kranjsko klobaso.
Skupina Tu pripravlja delovni zajtrk z novinarji z nagrajenimi ivili lastne blagovne znamke Tu.
Podjetje MEKO d.o.o., predstavlja kot novost hranilne dodatke za ivali podjetja DROUIN iz Francije. Osnovni namen pri pospeevanju uporabe teh izdelkov je vrnitev uporabe naravnih sredstev pri uporabi izdelkov v kmetovanju in pri proizvodnji zdravega mesa in mleka. Predstavljajo pa tudi zanimivo paleto naravnih izdelkov za nego rastlin.
DELOVNI ČAS SEJMA IN VSTOPNICE
Sejem je odprt od 25. do 31. avgusta, od 9. do 19. ure/zadnji dan sejma do 18. ure.
Cene vstopnic:
enodnevna vstopnica za odrasle 6,00 EUR
enodnevna vstopnica za odrasle s popustom – za skupine nad 20 oseb 5,00 EUR
enodnevna vstopnica za mladino 4,00 EUR
enodnevna vstopnica za mladino s popustom – za skupine na 20 oseb 3,00 EUR
Nedelja, 26. avgusta 2007 ponuja obilico zabavnega dogajanja ob niji ceni vstopnice:
enodnevna vstopnica za odrasle 5,00 EUR
enodnevna vstopnica za mladino 3,00 EUR
Za predolske otroke ni vstopnine!
Parkirnina se ne plača!
Sejemski vlak:
Na sejem pa se lahko podate tudi z vlakom Citadel iz Ljubljane, Zidanega mosta, Celja, Pragerskega, Ptuja, Ormoa do Ljutomera, kjer vas čaka sejemski vlak, ki vas bo popeljal
do "praga sejma".
PODROBNEJE INFORMACIJE IN PROGRAM DOGAJANJA
Podrobneje informacije in program dogajanja objavlja organizator na spletni strani www.pomurski-sejem.si
Pomurski sejem, d.d.
______________________
Podrobneje informacije:
Mateja Jaklič, vodja komerciale,
telefon: 02/5642 100, telefaks: 02/5642 160
e-pota: info@pomurski-sejem.si
Odnosi z javnostmi:
Miran Mate, telefon 041 263 107
http://www.pomurski-sejem.si