Kuharji Restavracije JB Ljubljana zmagali na kuharskem tekmovanju akcije ŠPargelj

  • 1. mesto

    RESTAVRACIJA JB LJUBLJANA, BOŠTJAN PAVLI IN LUKA STREHAR

  • 2. mesto

    HIT D.D.,GORAN PETROVIČ

  • 3. mesto

    HOTEL ŽONTA ŠENTJUR, MARKO PAVČNIK IN PRIMOŽ VODEB
    14 kuharskih ekip se je pomerilo v pripravi rižote s šparglji. 14 različnih receptur, različnih pristopov, različnih filozofij in različnih tehničnih rešitev. Vse ekipe so pokazale visok strokovni nivo.

    Rezultati so bili zelo tesni. Med posameznimi mesti je bilo tudi samo za nekaj desetink (od 100 točk) razlike.
    Po svoje bi lahko bile vse tekmovalne ekipe zmagovalne. Kuhanje pred tako velikim avditorijem strokovne in ljubiteljske publike je nedvomno zahtevno opravilo.
    Zato vsem ekipam tekmovalcem in njihovim gostinskim lokalom iskreno čestitamo.

    Tekmovalce je ocenjevala strokovna komisija, ki so jo sestavljali priznani strokovnjaki:

  • Borut Jakič – kuharski šef in član Slovenske kuharske reprezentance,
  • Zdenka Božičnik – odgovorna urednica revije Pet zvezdic
  • Janez Kozar – strokovni učitelj kuharstva
  • Janez Brazovž – kuharski šef in lastnik restavracije

    najbolje ocenila naslednje tri rižote s šparglji:


    1. mesto
    RESTAVRACIJA JB LJUBLJANA, BOŠTJAN PAVLI IN LUKA STREHAR

    2. mesto
    HIT D.D.,GORAN PETROVIČ

    3. mesto
    HOTEL ŽONTA ŠENTJUR, MARKO PAVČNIK IN PRIMOŽ VODEB


    Čestitke!

    Tekmovanje je organiziral Zavod za razvoj in raziskovanje gostinskih in kmetijskih dejavnosti SloVino v sodelovanju z Društvom kuharjev in slaščičarjev SloVenije in partnerj.

    Predsednik Društva kuharjev in slaščičarjev, gospod Tomaž Vozelj je poskrbel za koordiniranje dela komisije in strokovno podporo izvedbi.

    Na podelitvi priznanj je tekmovalcem veliko lepih in spodbudnih besed namenil gospod Srečko Koklič, direktor za Južno Evropo WACS – svetovne organizacija kuharskih šefov. Z pohvalami in o vidnem napredku ni skoparil. Izpostavil je, da je za uveljavitev slovenske kuhinje potrebna samozavesti in znanje. Tekmovalci so prikazali oboje.

    Prireditev je trajala dobrih devet ur.
    Obiskalo jo je več kot 1400 obiskovalcev.
    Med gosti je bilo veliko gostincev. Prav tako so prireditev z zanimanjem spremljali tujci, ki so se udeležili sejma Turizem in prosti čas ter Slona plovil. Uživali so ob tekmovalnih rižotah in tudi ob premierni pokušnji vseh sedmih letošnjih ŠPargelj vin.

    Akcija ŠPargelj se nadaljuje. V naslednjih dveh mesecih bodo napredni gostinci svoje goste razvajali z kreacijami iz špargljev in sommeliersko izbranimi vini za tovrstne jedi.

    Naslednji dogodek akcije ŠPargelj bo tradicionalno špargljevo vinsko kulinarično doživetje, katero bo 5. aprila v gostišču PEC v Selnici ob Dravi. Če želite uživati v jedeh pripravljenimi pod taktirko Matevža Visočnika, prvega spremljevalca kuharja leta vam priporočamo čimprejšnje rezervacije. Pecova ekipa obljublja meni z desetimi jedmi in sedmimi ŠPargelj vini. Za letos jedilnik obljubljajo izlet v molekularno kuhinjo in uporabo dušika pri pripravi nekaterih jedi. Ne zamudite.

    Akcijo ŠPargelj podpirajo:





    Zavod SloVino




    Društvo kuharjev in slaščičarjev Slovenije




    Gospodarsko razstavišče Ljubljana




    Vinske kleti Slovenije



    Revija Pet zvezdic




    Riž Zlato polje




    Začimbe Maestro




    Oljarna Kocbek




    Sommelier ljubitelj – somelierska šola




    Strast.si



    Prvi slovenski vinski portal SloVino.com