Tudi z dopolnilno dejavnostjo se lahko kaj zaslui; Vedno večje zanimanje za različne vrste domačega kruha pečenega na tradicionalni način.
e pred nedavnim v alovcih na Goričkem niso imeli niti pekarne za kruh, in so osnovni ivilski izdelek vedno pripeljali od drugod. Toda v zadnjem času je tega vedno manj, kajti tako domačini iz alovcev in tudi drugih vasi, kot obiskovalci od drugod vedno bolj spoznavajo domači kruh iz alovcev, ki ga tam pečejo na tradicionalni način. Gre za pristen domači kruh, katerega izven zakonska partnerja Valter Kardo in Suzana Časar, pečeta v lastni mali pekarnici, na svojem domu v alovcih 23. Ker v slubi, oba sta zaposlena v konfekcijskem velikanu, soboki Muri, skromno zasluita, sta se namreč e pred časom odločila za dopolnilno dejavnost, s čem zasluita e kaken evro za lastno eksistenco ter olanje hčerke Nine (dijakinja 2. letnika soboke gimnazije).
In po začetnih uspehih, saj ljudje imajo radi kruh iz domače krune peči, sta si uradno registrirala dejavnost Peka kruha in krunih izdelkov na tradicionalen način. V stari velbani kruni peči, na bukova drva, hkrati lahko pečejo nad 30 kolačkov enkratnega kruha. Toda ni vse v dobri peči, kajti tudi brez pravih količin potrebnih sestavin in brez dobre priprave testa, kruh ne bi bil tisto kar mora biti in na katerega so pri Kardo Časarjevih ponosni.
Za svoje prijatelje, znance, sosede in vse druge, ki to elijo, pečemo predvsem: kruh iz namenske krune moke, reni kruh, kruh s česnom (postrünjek), vrtanke, pletenice ipd. Kruh pečemo predvsem pred koncem tedna, tako da ga naročniki dobijo v soboto dopoldan, če pa kdo naroči večjo količino kruha potem ga spečemo tudi po dogovoru, nam pove prizadevni Valter, ki je vesel, da se tisti, ki enkrat poskusijo njihov domači kruh, vedno vračajo. In taknih je vedno več, pa ne samo iz alovcev in Goričkega, temveč tudi ire iz Pomurja, pogosto pa po njihovih izdelkih poseejo tudi gostje od drugod.
(ob)