Radgonske gorice d.o.o. sodelujejo v 3-letnem evropskem projektu COASTOUR, ki naslavlja trajnostno in prožno preobrazbo podeželskega in obalnega turizma in ga je novembra 2022 pričela izvajati Univerza na Primorskem. Kot so zapisali na univerzi, so »cilji projekta usmerjeni k spodbujanju slovenskih turističnih mikro, malih in srednjih podjetij za pridobitev evropskih certifikatov/shem trajnostnega poslovanja v turizmu, vpeljavo inovacij za trajnostno poslovanje turističnih podjetij ter spremljanje učinkovitosti trajnostnega poslovanja turističnih podjetij s pomočjo odprto-dostopnega orodja, s katerim bodo lahko podjetniki izvajali samoocenjevanje ter spremljali njihovo trajnostno delovanje«.
Radgonske gorice d.o.o. namen projekta opisujejo kot prenos trajnosti v turizmu »v kozarec in na krožnik«. Ni pomembno samo, da o varčujemo z vodo, elektriko, ločevanju odpadkov ipd. komuniciramo, ampak moramo pri svojem delu trajnostni način delovanja tudi prakticirati – na primer v sklopu obiska kleti, degustacije, kulinaričnega doživetja prenesti gostom te trajnostne vrednote na atraktiven način.
V Domu penine Radgonskih goric skušajo obiskovalce osveščati o tem, koliko odpadkov ustvarijo pri dogodkih, ki jih izvajajo. Tako jim lahko gostje pomagajo z natančnejšim ločevanjem, s tem, da čuvajo svoj kozarec in ga uporabljajo cel čas dogodka, da se porabi čim manj vode in pralnih sredstev. Gostje lahko k trajnosti doprinesejo tudi z naročilom ustreznega števila porcij v RG bistroju in pravočasnim obveščanjem o zmanjšanju števila gostov.
RG bistro v okviru projekta spremljala odpadno hrano s posebno tehtnico, ki beleži podatke v razpredelnico, ki omogoča enostaven pregled nad tem, pri katerih menijih se pojavi več ali manj presežka hrane.
V Domu penine se trudijo na čim bolj inovativen način prezentirati vino in penine ter pri tem ustvariti čim manj odpadkov. Te, ki jih ustvarijo, reciklirajo – zamaške in steklenice za dekoracijo, košarice od penine za nakit itd.